Regulamin

 

Regulamin sklepu internetowego www.witalny-ogrod.pl

 1. Postanowienia ogólne:

1.1. Sklep internetowy działający pod adresem www.witalny-ogrod.pl prowadzony jest przez firmę MIKROEM Kamila Kurant

identyfikującą się numerami NIP 716 286 55 20 oraz REGON 521561583

nr telefonu: +48 722 121 996

adres e-mail: biuro@mikroem.pl

1.2. Niniejszy regulamin określa zasady realizacji usług w sklepie internetowym „witalny-ogrod.pl”.

 

 1. Zasady dokonywania zakupów:

2.1. Domniemywa się, że Użytkownik sklepu zapoznał się z treścią regulaminu przed złożeniem zamówienia.

2.2.Zamówienie jest realizowane pod warunkiem prawidłowo wypełnionego formularza zamówienia oraz wybrania sposobu zapłaty i dostawy towaru.

2.3. Po złożeniu zamówienia Użytkownik otrzyma potwierdzenie złożenia zamówienia w formie elektronicznej lub telefonicznie.

2.4. W przypadku płatności za pobraniem „witalny-ogrod.pl” zastrzega sobie w razie wątpliwości, prawo do weryfikacji zamówienia telefonicznie lub pocztą elektroniczną. W przypadku braku możliwości kontaktu i weryfikacji zamówienia Sklep zastrzega sobie prawo do wstrzymania realizacji zamówienia.

2.5. W przypadku, gdy ze względu na brak zamówionego towaru i skompletowanie całego zamówienia jest niemożliwe w ustalonym terminie, Zamawiający zostanie poinformowany o niekompletności zamówienia. Ponadto zostanie poinformowany o możliwości jego zrealizowania w terminie późniejszym lub w terminie normalnym, ale z niekompletną jego realizacją oraz o możliwości jego całkowitego anulowania. W razie podjęcia decyzji przez Zamawiającego o częściowej realizacji zamówienia pozostała część kwoty (w przypadku przedpłaty) zostanie zwrócona Zamawiającemu na konto przez niego wskazane. W razie podjęcia decyzji przez Zamawiającego o rezygnacji z zamówienia cała kwota zostanie zwrócona Zamawiającemu na konto z, którego dotarły pieniądze lub inne konto przez niego wskazane.

2.6. Zamawiający sugeruje się opisem produktu, a nie jego zdjęciem.

2.7. Zamówiony towar jest wysyłany do Zamawiającego w terminie od 1- 7 dni roboczych od złożenia zamówienia (w przypadku płatności za pobraniem) lub od dnia zaksięgowania wpłaty (w przypadku przedpłaty na konto).

2.8. Sklep nie ponosi odpowiedzialności finansowej za nieudane zakupy klientów. Prosimy więc o przemyślane zakupy.

 

 1. Ceny produktów:

3.1. Ceny podane na stronie internetowej wyrażone są w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Podane ceny nie zawierają kosztów przesyłki, które pokrywa Zamawiający.

3.2. Sklep zastrzega sobie prawo do wycofania towarów z oferty oraz zmiany cen bez podania przyczyny i bez uprzedzenia. W przypadku zmiany cen podanych na stronie sklepu obowiązują ceny w momencie składania zamówienia.

3.3. O promocjach i wyprzedażach w sklepie internetowym decyduje zespół mikroem.pl 

 1. Realizacja dostaw:

4.1. Dostawa towaru następuje za pośrednictwem Poczty Polskiej, kuriera DHL, kuriera DPD, [aczkomatu InPost oraz odbioru osobistego.

4.2. Wszystkie zamówienia są realizowane w terminie od 1-2 dni roboczych. Do czasu otrzymania przesyłki należy doliczyć czas dostawy.

4.3. Koszt opakowania i dostawy:

Koszty dostawy są zależne od formy płatności oraz wartości zamówienia.

 

Cennik za przesyłki krajowe:

Poczta Polska 

Przesyłka KURIER48

 

Przedpłata

   

15 zł

Poczta Polska 

Przesyłka KURIER48

Gotówka

przy odbiorze

 

18 zł

 

DPD 

Kurier DPD            

 

Przedpłata

   

16 zł

DPD 
Kurier DPD

Gotówka

przy odbiorze

 

19 zł

 

 

DHL

Kurier DHL

 

 

Przedpata

 

18

 

DHL

Kurier DHL

 

 

Gotówka przy odbiorze

 

 

21

 

 

Paczkomat InPost

 

Przedpłata

   

12,99 zł

 

Odbiór osobisty

 

Przedpłata / Gotówka przy odbiorze

   

0  zł

 

 

 1. Formy płatności:

5.1 Na terenie RP za zakupy w naszym sklepie Zamawiający może zapłacić na cztery sposoby:

 • przelew bankowy - Płatność przelewem bankowym należy zrealizować w przeciągu 5 dni od daty złożenia zamówienia. Niedokonanie płatności w tym terminie może doprowadzić do anulowania zamówienia. Zamówienie zostaje skierowane do realizacji w momencie pojawienia się wpłaty na rachunku.  nr konta:  11 1140 2004 0000 3102 8229 5821
 • płatność przy odbiorze – należność pobierana jest gotówką przy odbiorze przedmiotu zamówienia. Realizacja zamówienia rozpoczyna się po złożeniu zamówienia przez Zamawiającego; 
 • przelew elektroniczny (płatność wykonywana przez Zamawiającego z konta bankowego on-line lub za pośrednictwem innych systemów płatności online). Podmiotem świadczącym obsługę płatności online drogą elektroniczną jest Blue Media S.A. Przedpłata w wysokości 100% wartości złożonego zamówienia na rachunek operatora płatności. Realizacja zamówienia rozpoczyna się po otrzymaniu przez MIKROEM Kamila Kurant potwierdzenia poprawnego wykonania operacji od operatora płatności
 1. Reklamacje i zwroty:

Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014r. o ochronie niektórych praw konsumenckich oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny Zamawiający może od umowy odstąpić bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty wydania produktu. W takim przypadku Sklep zwraca pieniądze Zamawiającemu w ciągu 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia w przypadku, gdy towar nie został jeszcze wysłany do Zamawiającego (oświadczenie może być telefoniczne, listowe lub poprzez e-mail) lub w przypadku, gdy towar został wysłany do Zamawiającego 14 dni od dnia dostarczenia towaru do Sprzedającego. Koszty dostawy przesyłki zwrotnej nie podlegają zwrotowi. Ze względów higienicznych i zdrowotnych zwracany produkt musi być oryginalnie zapakowany i nienaruszony. W przypadku, gdy dostarczony towar jest wadliwy wszelkie reklamacje będą rozpatrywane w ciągu 14 dni od daty otrzymania zareklamowanego produktu. W przypadku uznania reklamacji sklep pokrywa koszty przesyłki zwrotnej reklamowanego produktu. Zarówno reklamacje jak i zwroty będą rozpatrywane pod warunkiem załączenia do przesyłki dowodu zakupu (paragon, faktura proforma lub faktura VAT). Sklep nie odbiera przesyłek za pobraniem. Sklep nie ponosi odpowiedzialności za opisy produktów umieszczonych na etykietach. W przypadku rękojmi odpowiedzialność sprzedawcy za towar trwa przez 2 lata od dnia wydania towaru kupującemu.

Adres do zwrotów: Juniewicze 26, 08-206 Huszlew

7.Polityka prywatności

Od 25 maja 2018 r. weszło w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego dot. Ochrony danych osobowych (RODO) w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu danych.

W związku z wejściem w życie Rozporządzenia chcemy Państwa poinformować o zasadach przetwarzania danych osobowych przez MIKROEM oraz o przysługujących Państwu z tego tytułu prawach. Chcielibyśmy aby Państwo zapoznali się z poniższymi informacjami przed rozpoczęciem korzystania z naszych sklepów.

Chcielibyśmy zaznaczyć, że należycie dbamy o Państwa prywatność i wykorzystujemy je do celów koniecznych z obsługą zamówień składanych przez Państwa w naszym sklepie. Jednocześnie chcieliśmy zaznaczyć, iż mają Państwo prawo wycofać zgodę na zbieranie i przetwarzanie danych osobowych w każdej chwili, zgodnie z postanowieniami poniższej „Informacji o ochronie danych osobowych.

Informacja o ochronie danych osobowych

MIKROEM Kamila Kurant Celejów 41, 24-120 Kazimierz Dolny jako administrator danych osobowych, gromadzi Państwa dane osobowe uzyskane w procesie rejestracji na stronie witalny-ogrod.pl w celu założenia konta klienta, a także podczas realizacji zamówienia w szczególności:

 •          Imię i Nazwisko
 •          Adres zamieszkania
 •          Adres e-mail
 •          Numer telefonu

W przypadku przedsiębiorców przetwarzamy także dodatkowo:

 •          NIP
 •          Adres siedziby

Państwa dane gromadzimy w następujących celach:

 •          Zawieranie i realizacja zamówień, w tym w szczególności realizacji płatności, wysyłki zamówionych towarów, a także obsługi reklamacji.
 •          Realizację obowiązków przewidzianych prawem tj. wystawianie i przechowywanie faktur, oraz innych dokumentów księgowych w celu archiwizacji.
 •          Ochrony praw MIKROEM Kamila Kurant  m.in. w dochodzeniu zaległych płatności w ramach procesów windykacyjnych i procesów sądowych.

MIKROEM Kamila Kurant może przekazywać dane osobowe następującym osobom trzecim dla celów wskazanych w niniejszym dokumencie:

 •          Podmiotom, z którymi Solo ma zawartą umowę współpracy w celu realizacji łączącej nas umowy, realizacji obowiązków MIKROEM Kamila Kurant przewidzianych prawem oraz realizacji uzasadnionego interesu MIKROEM Kamila Kurant w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych. W szczególności MIKROEM Kamila Kurant może przekazywać dane podmiotom takim jak:

firmy świadczące do usługi kurierskie, podmioty świadczące usługi księgowe, firmy realizujące przelewy elektroniczne, firmy zbierające opinie.

 •          Organom nadzorującym, organom władzy i innym osobom trzecim, przypadku gdy jest to niezbędne dla realizacji celów wskazanych powyżej oraz wypełnienia obowiązków nałożonych prawem. Dane osobowe mogą być przekazywane organom nadzorującym, sądom i innym organom władzy (np. organom podatkowym i organom ścigania), niezależnym doradcom zewnętrznym (np. audytorom) lub podmiotom udzielającym świadczeń.

MIKROEM Kamila Kurant zobowiązuje się stosować odpowiednie środki bezpieczeństwa, zarówno techniczne jak i organizacyjne, aby chronić Państwa dane osobowe. Dane osobowe będą przechowywane przez MIKROEM Kamila Kurant wyłącznie na czas niezbędny do osiągnięcia celów (dla których dane są gromadzone), wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa.

Przysługują Państwu prawa w zakresie ochrony Danych osobowych. Zgodnie z obowiązującym prawem o ochronie danych, jesteście Państwo uprawnieni do wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego (tj. do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych)

Ponadto macie państwo prawo do:

 •          dostępu do danych osobowych
 •          poprawienia danych osobowych
 •          ograniczenia danych osobowych
 •          usunięcia danych osobowych.

 

Ciasteczka (cookies)

Pliki cookie to niewielkie pliki tekstowe, które firma Solo wykorzystuje do identyfikacji użytkowników odwiedzających stronę internetową sklepu, a tym samym usprawnienia dokonywania zakupów. W ten sposób działa na przykład funkcja „Koszyka” i jego możliwość „zapamiętywania”. Pliki cookie są zapisywane przez przeglądarkę na twardym dysku tylko na czas danej sesji, zajmują niewielką ilość miejsca i nie wpływają negatywnie na pracę komputera. Pliki cookie nie zawierają informacji dotyczących danej osoby.

Większość przeglądarek internetowych automatycznie akceptuje pliki cookie. Zapisane i tymczasowe pliki cookie można niezależnie od siebie odrzucić lub zaakceptować, korzystając z ustawień bezpieczeństwa. Po dezaktywacji plików cookie niektóre elementy na stronie będą niedostępne, a pewne strony internetowe mogą być wyświetlane nieprawidłowo.

Bez wyraźnej zgody użytkownika firma nie łączy danych osobowych (imię, adres itd.) z danymi zapisanymi w używanych przez siebie plikach cookie. Aby móc korzystać z funkcji koszyka, należy zaakceptować pliki cookie.

Dane osobowe umieszczone są w zabezpieczonej bazie danych sklepu, która jest chroniona przed dostępem osób trzecich. Przetwarzanie danych osobowych zawartych w bazie jest wykonywane tylko i wyłącznie na potrzeby realizacji zamówienia oraz dla celów marketingowych sklepu w celu podnoszenia jakości świadczonych przez nas usług. Przechowywanie danych osobowych jest realizowane zgodnie z zasadami zawartymi w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997r. nr 133 poz. 883). Nasi klienci mają prawo do wglądu oraz przetwarzania swoich danych osobowych, a także prawo do wystąpienia o ich usunięcie.

 1. Bezpieczeństwo transakcji:

Sklep nie ma dostępu do numerów kart kredytowych ani haseł dostępu do kont bankowych swoich klientów. Więcej o bezpieczeństwie płatności znajdziesz na stronie payu.pl

 1. Postanowienia końcowe:

9.1  Sprzedaż produktów przez witalny-ogrod.pl odbywa się według zasad określonych w niniejszym Regulaminie. Złożenie zamówienia przez sklep internetowy www.witalny-ogrod.pl jest równoznaczne z akceptacją zapisów zawartych w Regulaminie oraz zobowiązuje Zamawiającego do ich przestrzegania.

9.2. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany treści Regulaminu. Zmiana zaczyna obowiązywać od momentu umieszczenia jej na stronie sklepu, przy czym nie dotyczy umów sprzedaży zawartych przed wejściem w życie nowego Regulaminu.

9.3 W sprawach nie uregulowanych powyższym dokumentem stosuje się odpowiednio przepisy kodeksu cywilnego.


 

 

 

 

Obsługa klienta i doradztwo

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl