Probiotyki w chowie drobiu- jak je prawidłowo zastosować ?
Probiotyki w chowie drobiu- jak je prawidłowo zastosować ?

Jak funkcjonuje flora jelitowa?

Aby zrozumieć dlaczego tak ważne jest utrzymanie prawidłowego poziomu dobroczynnej mikroflory należy poznać mechanizm działania bakterii w jelitach. Układ trawienny to miejsce bogate w drobnoustroje zarówno te pożyteczne jak i te niekorzystne.

Naturalna flora jelitowa uczestniczy w procesie trawienia i jej obecność jest niezbędna.

Flora patogenna nie pełni pożytecznych funkcji I jest zagrożeniem dla zdrowia stada, (np. E.Coli, Shigella sp., Salmonella sp.).

Jeśli te dwie grupy drobnoustrojów pozostają w równowadze drób jest zdrowy, a procesy trawienia i wchłaniania przebiegają prawidłowo. W sytuacji jednak, gdy flora naturalna zaczyna ustępować pola niekorzystnej zaczyna ona wtedy dominować. Obserwujemy widoczne pogorszenie strawności paszy, występują biegunki oraz powstają stany zapalne.


Praktyczne zastosowanie probiotyków w chowie zwierząt.

 

PRZED WPROWADZENIEM STADA

  • PRZED WNIESIENIEM ŚCIÓŁKI

Należy wykonać bioasekurację całego kurnika. Celem jest zasiedlenie środowiska kurnika tzn. wszystkich powierzchni: posadzek, ścian, sufitów, tak aby powstał biofilm pożytecznych mikroorganizmów utrudniających rozwój patogenów.

Zabieg wykonać poprzez: oprysk 10% roztworem preparatu ProBio Asekuracja, np. z użyciem myjki wysokociśnieniewej – temperatura na myjce musi być nie wyższa niż 350C - na kurnik dajemy 10 litrów Probio Asekuracja. Zabieg jednorazowy.

  • BIOASEKURACJA ŚCIÓŁKI

Ma na celu zasiedlenie i penetrację warstwy ściółki przez pożyteczne mikroorganizmy, a w efekcie zablokowanie procesów gnilnych i emisji odorów oraz poprawę dobrostanu zwierząt.

Zabieg wykonać poprzez: oprysk czystym preparatem ProBio Asekuracja w ilości 5l/100m2.

Zabieg jednorazowy.

PO WPROWADZENIU STADA

  • BIOASEKURACJA

opryski pomieszczeń hodowlanych i drobiu

Zabieg wykonać poprzez: ProBio Asekuracja 1 do 2l/100m2 zabieg wykonujemy zaraz po wstawieniu piskląt a następnie od 8 dnia po wstawieniu do końca cyklu 1 x tydzień.

Aby dokładnie wykonać zabieg cały kurnik dzielimy na 2 częsci w kurniku do 1500m2 lub 4 części w kurnikach większych niż 1500 m2 i na każdą wypryskujemy pełny opryskiwacz zawierający ProBio Asekuracja plus woda do pełna. 

REWITALIZACJA WODY

ProBiotyk (em15) dla drobiu dodany do wody wspomaga utrzymanie równowagi w mikroflorze przewodu pokarmowego, wzmacnia odporność i kondycję drobiu, poprawia przyswajalność pasz.

Zabieg wykonać poprzez: podanie do systemu pojenia preparatu ProBiotyk (em15) dla drobiu w ilości:  1L/2000L wody.

 Koniecznie podać do picia w dniach zmiany rodzaju paszy np. ze Startera na Grovera.

Należy stosować od 2 do 5 tygodnia, co 3 dni.


Wprowadzając pożyteczne mikroorganizmy do środowiska, (dojelitowo lub w otoczenie)  zasiedlając zabezpieczamy przed rozwojem patogenów. Probiotyki rozcięczamy z wodą, paszą lub w formie zamgławiania i oprysku. Technologia nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych  wystarczy opryskiwać plecakowy, lub zraszacze.

Gwarancją skuteczności jest jednak systematyczne stosowanie.

 

 

Obsługa klienta i doradztwo

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl